الوان رنگ افروز فرنام
گروه خبري : عمومی
تاريخ انتشار : 1398/11/20 - 12:48 كد :34
رنگ ها در مهدکودک

استفاده از رنگ ها در مهدکودک

در این مقاله درباره ی استفاده از رنگ ها در مهدکودک صحبت می کنیم. رنگ های شاد توجه کودکان را به خود جلب می کنند. به همین دلیل عروسک ها و اسباب بازی های مخصوص کودکان زیر شش سال، معمولا به رنگ های روشن و شاد ساخته می شوند. با این حال زیاده روی در استفاده از رنگ ها، مانند زیاده روی در هر کار دیگری می تواند مضر باشد!
 
اگر رنگ های فراوان و بیش از حد را در کلاس های مهدکودک به کار ببریم، ممکن است کودکان بیش از حد متوجه آنها شوند و نتوانند تمرکز کنند. در واقع موضوع حفظ تعادل رنگ ها در کلاس های مهدکودک بسیار حائز اهمیت است. وقتی کودکی برای اولین بار وارد کلاس درس مهدکودک می شود، ایده و نظر اولیه ی او درباره این فضا خیلی مهم است.
 
رنگ ها، صداها، تصاویر، همه و همه در این ایده ی نخستین او تاثیرگذارند. کلاسی که نورپردازی مناسبی دارد و مرتب و زیباست، احساس خوبی به کودک منتقل می کند که گویی او در خانه است.

به نظر شما کدام رنگ ها حس زیبای “خوش اومدی، بیا تو!” را منتقل می کنند؟

پاسخ این است که خوش آمدگویی رنگ های نارنجی روشن، زرد و سبز از همه بالاتر است. اگر دیوارهای مهدکودک به این رنگ ها دربیایند، فضایی گرم و صمیمی ایجاد خواهد شد.رنگ های صلح آمیز و آرامش بخش کدامند؟
انواع آبی ها و سبزهای درخشان و شاد، به کودکان حس صلح و آرامش القا می کنند. بدون شک آبی رنگ مورد علاقه بسیاری از افراد است. رنگ دریا. رنگ آسمان. برای همین آبی نماد صلح و صفا، هماهنگی و درایت است.
 
رنگ سبز، افراد را با طبیعت اتصال می دهد. درختان. گیاهان. اتاق هایی که به رنگ سبز در می آیند، به انسان آرامش می دهند. سبز نماد پرورش و تغذیه است.
 
اگر به دنبال ایجاد حس خلاقیت در کلاس های مهدکودک هستید، آبی سلطنتی پررنگ را پیشنهاد می کنیم. این همان رنگی است که در بسیاری از استودیوها پیدا می شود.

رنگ های همزمان

یکی از بزرگ ترین اشتباه هایی که افراد هنگام استفاده از رنگ ها به منظور رسیدن به اهداف انگیزشی، مرتکب می شوند، زیاده روی در این کار است. دیوارهای آبی، موکت های سبز، میزهای زرد، طبقه های قرمزرنگ پر از اسباب بازی. لطفا این اشتباه را مرتکب نشوید. همه ی این رنگ ها با هم، پیام های فراوانی را به صورت هم زمان به مغز کودک می فرستند که در نهایت سبب سردرگمی و عدم توجه و تمرکز او خواهد شد.