الوان رنگ افروز فرنام
گروه خبري : عمومی
تاريخ انتشار : 1398/10/24 - 13:05 كد :24
رنگ آمیزی سرعتگیر

سرعتگیر

چدر 90% موارد بدون هیچ دلیلی وسط جاده با سرعتگیر مواجه خواهید شد! البته در شهر گاها! علامت سرعتگیر 50 متر مانده به مانع نصب می شود ولی عدم! توجه به این علامت ها باعث حفظ سلامت ماشین و خود شما خواهد بود! چطور؟
اولا فکر کنید با سرعت 90 کیلومتر در بلواری در حرکت هستید. بعد یهو یک علامت سرعتگیر ببنید تا فرمان به بغز و دستور به پا و فشار به پدال و اینا انجام بشه شما با سرعت حد اقل 40 کیلومتر از روی سرعتگیر رد شدید که اگر سرتان به اتاق ماشین نچسبیده باشد باید خیلی نگارنده را دعا کنید.
البته باز هم نمی شه بگید خب از 50 متری که تابلو رو دیدم سرعت رو کم می کنم بعد که رسیدم به مانع سرعت زیر 20 رسیده و مشکلی ندارم چون ممکن هست از عقب راننده کم حواس به شما بزنه!
گاهی هم تابلو سرعتگیر وجود داره اما وقتی از اون رد می شید می بینید که اصلا مانعی وجود ندارد! علامت مال قبلا بوده و الان نیست!
بنده بازم تجربه ای این چنین در شهریار دارم. در خیابان جنب رودخانه و قبرستان آن چندتا سرعت گیر خفن بود که بعد از بار اولی که به شدت در تور اونا گیر کردم یاد گرفتم که دفعات بعدی با دقت بیشتری عبور کنم. البته تابلو هم داشت. چند روز بعد که از همانجا عبور کردیم آسفالت جدید کرده بودند و دست اندازها برداشته شده بود. حدود یک ماه به همین منوال بود و مردم با سرعت 90 تقریبا با آرامش خیال از آنجا عبور می کردند. ولی یک شب که با همان سرعت از اون منطقه عبور می کردم سرم نزدیک بود به سقف ماشین بخوره چون بدون اطلاع و نصب تابلو اخطار و اینا دوباره سرعتگیرهای مردونه ای درست کرده بودند!
بنابر این هرگاه در مسیرتون سرعت گیر بود بعدش نبود بدونید که بزودی بهترشو همونجا درست می کنند.

 

رنگ امیزی سرعتگیر

طبق قانون باید سرعت گیر رو به شکل های هندسی رنگ آمیزی کرد تا راننده از دور متوجه بشه و شدت برآمدگی اونو تخمین بزنه و سرعت ماشین رو متناسب با اون کاهش بده. مثلا سرعتگیری که مثلث تیز باشه یعنی خیلی باید سرعت رو کم کرد و اگر مستطیل باشه یعنی ملایم تر هست و اینا! اما شما باز هم به این اشکال و رنگ آمیزی ها توجه نکنید و همیشه فکر کنید بدترین نوع سرعتگیر مقابلتون هست. بنده چندین بار به این اشکال اعتماد کردم اما مستطیل ملایم از مثل بدتر بود و یا مثلت ملایم تر از مستطیل!

جنس رنگ سرعتگیر 

رنگ مذکور بصورت دو جزیی ، با انجام پیوند خوب با سطوح آسفالتی و بتنونی ، دارای مقاومت مکانیکی و شیمیایی عالی ، عدم جرم پذیری ومقاومت عالی به لغزندگی می­باشد.
در ضمن با توجه به زمان خشک شدن سریع رنگ، امکان برقراری ترافیک با فاصله کمی پس از اجراء وجود دارد.
این پوشش با توانایی ایجاد ضخامت حداکثر 4 میلی متر ، برای استفاده جهت خطوط عابر پیاده ،سرعتگیر ها و سایر علائم راهنمایی و رانندگی مناسب می­باشد.