الوان رنگ افروز فرنام

رنگ اپوکسی کف

این روکشها که بصورت دوجزئی در دسترس قرار میگیرد متشکل از رزین اپوکسی و سخت کننده های ترکیبی آمینی می باشند. سیستم های مذکور از لحاظ طبقه بندی در گروه سیستم های پوشش فاقد حلال جای دارد. حاصل اعمال دارای سطحی یکنواخت و نفوذناپذیر بوده و در فامهای مورد تقاضای مصرف کنندهه عرضه میگردد. ویسکوزیته این محصولات به نحوی تنظیم گردیده است که اعمال از طریق روشهای دستی میسر می باشد ولی با این وجود اعمال از طرف افراد با تجربه توصیه می شود. زیرا اگرچه شرکت افروز با طراحی فرمولاسیون مناسب امکان ایجاد یک سطح صاف و هموژن را عملی ساخته است لیکن در صورت اعمال نامناسب علاوه بر تضعیف خصلتهای تزئیناتی محصول، مقاومت های طولانی مدت نسبت به عوامل خارجی از جمله مکانیکی و شیمیایی را دستخوش نقصان می نماید. از لحاظ خواص ظاهری و انواع کاربرد می توان بنا به درخواست مصرف کننده محصولاتی را در اختیار قرار داد که سطوح مناسب جهت ممانعت از سرخوردن و لغزندگی دارا باشد.

موارد استفاده:

روکش های فوق برای استفاده روی سطوح بتونی از جمله کف سالنهای صنایع غذایی، دارویی، شیمیایی، ورزشی، پارکینگ ها، انبارها و به طور کلی تمام سطوح پرتردد که در آنها استانداردهای بهداشتی نیز لازم الاجرا باشد طراحی و تولید می گردد.

ویژگیها:

سطح: یکنواخت
فام: درشیدهای مختلف
مقاومتهای مکانیکی: بسیار خوب
مقاومت بسیار خوب در مقابل مواد قلیایی، انواع شوینده ها، اسیدهای رقیق غیرآلی، آب نمک و املاح مختلف و بسیاری از حلال های آبی

صافی سطح:

صیغلی یا ضدلغزش- فاقد خصلت لکه پذیری (به آسانی قابل تمیز شدن است)- مقاوم در برابر انواع روغنهای صنعتی و گیاهی

آماده سازی سطح:

جهت دستیابی  به اهداف مورد نظر در اعمال این گونه پوششها از جمله حفاظت سطح پوشش داده شده طور قطع لازم است چسبندگی عالی بین سطح و پوشش برقرار باشد و این نوع چسبندگی زمانی میسر خواهد بود که یک آماده سازی بسیار خوب قبل ز اعمال صورت گیرد در غیر اینصورت بهترین محصول نیز نتایج قابل قبولی ارائه نخواهد کرد. سطوح بتونی موجود در برخی سالنها به روشی که به غلط مرسوم می باشد از طریق پاشش گرد سیمان (در خاتمه بتون ریزی) دارای سطحی به ظاهر صاف هستند. این نوع سطوح در لایه فوقانی از چسبندگی مناسبی به بتون اصلی برخوردار نمی باشد. لذا لازم است در صورت چنین وضعیتی آخرین لایه که قطر آن در محدوده میکرون می باشد برداشته شود.همین امر جهت سطوح بتونی آسیب دیده نیز صدق می کند پس از برطرف کردن نقایص لازم است مناطق و نقاط آلوده به مواد چربی، روغن ها، املاح و مواد شیمیایی کاملاً پاکسازی شود. نظر به اینکه حتی بتون فاقد نقص نیز دارای سوراخهای مکنده فراوان می باشد می بایست جهت پرکردن آنها املاح و مواد شیمیایی کاملاً پاکسازی شود. نظر به اینکه حتی بتون فاقد نقص نیز دارای سوراخهای مکنده فراوان می باشد می بایست  جهت پر کردن آنها از لایه اول که بصورت لاک شفاف عرضه می شود استفاده نمود همچنین این لاک می تواند خود به عنوان لایه چسبنده تا حدودی بتون را ترمیم کند.

مشخصات فنی:

فام: در کلیه فامهای دلخواه قابل عرضه می باشد.
ویسکوزیته اجزاء: بصورت بیست خودرونده و دارای حالت تگزوتروپیک در 25 درجه سیلسیوس
وزن مخصوص در 25 درجه سیلسیوس::A2/2B g/cm3:2/01g/cm
درصد مواد جامد: 98
ضخامت اعمال: براساس نیاز مصرف کننده تا 2 ملیل متر
درصد اختلاط: 1 به 8/4
مقدار مصرف: براساس ضخامت اعمال شده متفاوت است
طول عمر مخلوط: در 25 درجه سیلسیوس حداکثر یک ساعت

سخت شدن در 25 درجه سانتیگراد:

1-    خشک شدن سطحی 5 ساعت
2-    سخت شدن: حداقل 24 ساعت (پس از آن می توان روی سطح راه رفت)
3-    سخت شدن کامل: هفت روز (قابل بهره برداری)
فاصله زمانی بین لایه ها: 12-8 ساعت

توصیه های لازم:

1-    اجزای Bو Aرا کامل با هم مخلوط کرده و یقین حاصل نمایید که اختلاط کامل است در غیر اینصورت مقاومت لازم حاصل نخواهد گردید.
2-    در حرارتهای زیاد 0خیلی بیشتر از 20 درجه) و در دماهای کمتر از 5 درجه اعمال نکنید.
3-    به دفعات و با مقادیر کم اجزاء را با هم مخلوط کرده و استفاده نمایید.
4-    استفاده از لاک دو جزئی اولیه الزامی است.
5-    در صورت نیاز جهت استفاده بر روی سطح غیر افقی (عمودی ئ یا با شیب تند) موضوع را با فروشنده مطح کنید.
6-    در صورت نیاز به خط کشی یا علامت گذاری روی روکش اعمال شده موارد را با فروشنده در میان گذاشته تا لایه محافظ در اختیار قرار داده شود.
7-    در صورت کاربرد در مکانهای دارای نوسانات پریودیک قابل توجه، با کارشناسان شرکت مشورت نمایید تا محصولی را با فاکتور انبساط خطی مناسب در اختیار قرار دهند.
8-    از هرگونه تماس با چشم و دهان و پوست خودداری نمایید لذا توصیه می شود در هنگام مصرف از دستکش و ماسک استفاده گردد و محیط مصرف دارای تهویه مناسب باشد.